Kdo je maker?

———————————————————

Maker je inovátor, vynálezce, kutil, designér i nadšenec. Každý, který se nespokojuje s dostupnými věcmi, vytváří si nové, ale zároveň si je nenechává pro sebe – sdílí je s ostatními. Je to zkrátka kutil 21. století.

Makerství je o zvídavosti, tvoření a inovacích. Nedefinuje se konkrétními činnostmi – přispívá ke zdravému sebevědomí, vzdělání, tvořivosti a k ekonomickému rozvoji.

 

 

Co je Maker Faire?

———————————————————

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí.

Zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery, kde každý může představit svůj produkt, vychytávku, „hack“, experiment nebo koníček. Někteří se tak prezentují vůbec poprvé veřejně.

 

 

Maker Faire se otevírá inženýrům, řemeslníkům, umělcům, kutilům, zahradníkům i vědcům. Je to zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet. Tento festival vznikl v roce 2006 v San Francisku jako projekt redaktorů časopisu Make: Během let se rozrostl ve významnou celosvětovou síť vlajkových i nezávislých akcí. Zjistěte více o historii Maker Faire, nebo o Maker hnutí.

 

V České republice pořádáme Maker Faire také v Brně, Plzni a do dalších let ho plánujeme ve všech krajských městech. Aktuální info na našem Facebooku.

Proč jít na festival kreativity Maker Faire?