Na letošní Maker Faire v Mladé Boleslavi přišlo opět více než 2 000 návštěvníků, představilo se více než 40 projektů a s nimi bezmála 100 nadšených a povětšinou místních vystavujících (makerů).


Máme velkou radost z toho, jaké makery se nám podařilo objevit a s jakou energií se zapojili! 🛠 Makeři – máte náš obdiv! Už teď se těšíme na další ročníky a nové projekty, které objevíme.

Program byl opět pestrý – makeři představili workshop výroby raketek z PET lahví, autíčka na vodíkový pohon nebo například výrobu domácí kosmetiky. V Havlíčkově ulici si pak návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu v unikátním parním automobilu, netradičně upravená jízdní kola nebo se projít v „křeččím kole“ –velké propan-punkové instalaci šlehající plameny.

Všechny projekty na Maker Faire byli již tradičně interaktivní a návštěvníci si je mohli osahat, vyzkoušet a pochopit jejich principy. Bylo možné si osvojit základy moderních technologií jako 3D tisk, robotika a programování, ale například i práci s kůží, keramikou, kovem a dřevem. Návštěvníci mohli shlédnout také vědeckou show, která hlavně dětem zábavnou formou přiblížila mnohé fyzikální a chemické principy.

Mohli bychom říct, že nám nezbývá, než se těšit na příští září, na další ročník… Jenže do té doby si můžete užít bohatý program v Pluhárně nebo poznat nové makery na plzeňském Maker Faire, který pořádáme 17.-18. října. 🚀

Aktuality a více fotografií naleznete na našem Facebooku.

Za podporu děkujeme městu Mladá Boleslav, iniciativě Nové Boleslavsko, Nadačnímu fondu ŠKODA Auto a firmě Škoenergo.